Stor Perdedeki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

stor perde yıkama
Perde Yıkama
17 Ocak 2021
stor perde yıkama
stor perdedeki yağ lekesi nasıl çıkar
Stor perdedeki yağ lekesi nasıl çıkar?

Stor Perdedeki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Stor perdedeki yağ lekesi nasıl çıkar? Sorusunun cevabını bulmak için stor perde yıkama konusunda uzman olan iriyle görüşmek gerekir. Çünkü bir işten en iyi anlayan sürekli o işi yapan birsidir. Stor perdeler diğer perdelere benzemiyor. Birçok işleyişi ve mekanizması faklı olan stor perdeler günümüzde en çok kullanılan perdelerindendir. Stor perdedeki yağ lekesi nasıl çıkar? İşte detaylar

Stor perde yıkama konusunda uzmanların yaptığı açıklamalara göre stor perdedeki yağ lekesi zaman kaybetmeden çıkartılması gereken en büyük lekeler arasında dır. Geç kalındığı zaman yağın stor perdenin özüne işleyeceği ve bu zamandan sonra yağ lekesinin çıkartılmasının imkânsız olduğunu açıklıyorlar. Yağ lekesi bazı deterjanların bile etkisen cevap vermiyor. Bu yüzden yağ lekesinin perde yüzeyinden silinip atılması çok zor. Ancak bazı yöntemler sayesinde ve stor perde yıkama konusunda gösterilen titizlik sayesinde çıkabiliyor. Bu yüzden evinizde stor perdelerinize yağ döküldüğü zaman fazla vakit kaybetmeden acil olarak bir perde yıkama uzmanından yardım almalısınız.

İstanbul stor perde yıkama firmaları arasında hizmet veren firmamız, bu tür sorunlarınızda sizlere yardım etmek için her zaman hazır durumdadır. Stor perdedeki yağ lekesi gerçekten de hafife alınmayacak cinsten bir lekedir. Stor perde yağ lekesine çok maruz kalan perdelerdir. Özellikle de mutfaklarda kullanılan stor perdeler, yağ lekesiyle kirlenmekte ve temizlik içinde bir perde yıkama firmasına gitmektedir. Yağ lekesi çıkmayan perdeler de maalesef çöplüğü boylamaktadır.

Stor perdedeki lekeleri yıkama öncesi sınıflandırmak gerekir. Çünkü her lekenin çıkması için uygulanması gereken deterjanlar vardır. Bazı lekeler uçucu ilaçlar sayesinde temizlenir, bazıları sıvı deterjan uygulayarak çıkar. Stor perde temizliğine uygulanan yöntemleri iyi bilmek gerekir. Perde yıkama için temiz su kullanılmalı. Kireçli veya ser sularda perde yıkama tam anlamıyla yapılamıyor.