Stor Perde Temizliği

Stor Perde Yıkama

Stor perde temizliği genellikle ilkbahar ve son bahar olmak üzere ev hanımları tarafından yılda iki defa kendileri tarafından ya da stor perde yıkama firmaları tarafından mutlaka yapılmalıdır. Stor perde temizliği aslında bu işin uzmanı tarafından yapılırsa daha sağlıklı olacaktır.Stor perdeler uzun sür temizlenmediği taktirde kirler, lekeler veya uzun süre maruz kaldığı tozlar zamanla stor perdenin kumaşına işler ve süre geçtikçe bu lekelerin ve kirlerin çıkartılması yada temizlenmesi daha da güç hal alır. Bu gibi olumsuzluklara meydan vermemek için stor perde temizliği düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Stor perde yıkama temizlik aşamalarından en son olan ve temizleme yöntemiyle çıkmayan lekelerin yıkanması ile çıkarılmaya çalışılması aşamasıdır.
Stor perde nasıl temizlenir? Diyen değerli ev hanımları eğer stor perde temizliği konusunda deneyimleri ve bilgileri yoksa stor perde temizliği konusunda uzmanlardan yardım almalarını tavsiye ederiz. Çünkü bu sayede stor perdeleri daha temiz ve daha sağlam bir şekilde kalacak, aksi taktirde stor perdeler zamanla kullanılamayacak hale gelebilir.

Stor Perde Yıkama

Stor perde yıkama, hizmet gereği nasıl yapılırsa yapılsın önemli olan doğru ellerde yapılmasıdır. Stor perde yıkama ve temizliği İstanbul ve diğer illerimizin genelinde yeni bir hizmet sektörü olup, henüz gelişmekte olan bir perde yıkama sektörüne dönüşmüş durumdadır.

İstanbul stor perde yıkama firmaları daha önceleri halı yıkama ve koltuk yıkama hizmetleri verirken stor perdelerin evlerimize girmesiyle birlikte hayatımızda evimizi veya iş yerlerimizi süsleyen aksesuar harici olmaktan çıkarak zaruri ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sayede hem perde üreten firmalar hem de tüketiciler kendilerini yeni bir konsepte buldular. Doğal olarak bu tür ihtiyaçların ardından farklı ihtiyaçlarında açığa çıkması kaçınılmaz oldu.

Stor Perdenin Tarihi

Stor perde yıkama işleminden önce stor perdenin tarihi ve gelişimi hakkında biraz bilgi sahibi olmakta fayda var. Stor perdeler yapısı itibari ile kullanımı ve oluşabilecek hatalarda tamiri kolay ve temiz kullanıldığı takdirde ömürleri uzun olan perdelerdir. Çok temiz kullanıldığında veya düzenli bir şekilde temizleme ve yıkama yapıldığında 10 yıla kadar kullanılabilmektedir.  İstanbul’un dört bir tarafında hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası genelinde stor perde yıkama hizmeti veriyoruz.

Daha önceleri büro ya da ofislerde kullanılan stor perdeler zamanla evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde kullanıldıktan sonra çeşit ve kullanılan malzeme alanında giderek çoğalmış ve günümüzde her türlü ebat ve modellere rastlamak mümkündür. Günümüzde perdeler; stor perde, zebra perde, kruvaze perde, Japon perde ve tül perde olmak üzere birkaç çeşitleri mevcuttur. Stor perdelerde çok fazla kumaş ve renk seçeneği mevcuttur. Stor perde kumaşları içerisinde sertleştirici madde olan apre vardır. Apre perde kumaşının akrilik pvc bir madde sayesinde kaplanması işlemidir. Apre ile kaplanan perde kumaşı rulo üzerine sarılırken sağa sola kayması önlenmiş olur.